הקשר בין הפרעות קשב וריכוז לניקיון הבית

בית נקי הוא כיף גדול. סדר, ניקיון וטיפוח הופכים את השהות בדירה המתוקה שלנו להנאה של ממש, בטח כשאנחנו מארחים חברים או בני משפחה. הבעיה היא שלעיתים רבות אנחנו מתקשים להגיע אל המשימה, בין אם משום שיש עלינו עומס של ממש, ובין אם משום שאנחנו פשוט לא מצליחים לעמוד במשימה הזו. אם אתם נמנים על הקבוצה השנייה, אתם כנראה מכירים היטב את הסיטואציה הזו. הבית מלוכלך או מבולגן, אתם יודעים שאתם חייבים לנקות אותו, אבל הסרט, שיחת הטלפון או הכתבה שאתם קוראים מסיחים את דעתכם. סביר להניח שאתם מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז, שמשפיעות גם על היכולת שלכם לשמור על סביבת מגורים נעימה. איך בכל זאת מתגברים על זה?

 

מנסים לשנות שגרה

הפרעות קשב וריכוז בילדים ומבוגרים הן כבר מזמן תופעה מוכרת מאוד, וילדים רבים (כמו גם לא מעט מבוגרים) מאובחנים כסובלים מהן. אחת הדרכים העיקריות להתמודד עם הסיטואציה היא להכניס לשגרה כמה פעולות קטנות, ובכל הקשור לניקיון הבית נדמה שזה אפשרי עוד יותר. למשל, נסו להכניס לטקס ארוחת הערב שלכם גם את שטיפת הכלים, כך שרגע לאחר שהארוחה מוכנה ודקה לפני שתשבו לנקות את הצלחת מכל פירור טעים, השקיעו כמה רגעים בניקוי הסירים, המחבתות והכלים שעזרו לכם כדי ליצור את המאכלים הנפלאים. בסוף הארוחה תגלו מטבח נקי כל כך, ששתי הצלחות שיישארו לכם כעת ייראו כמו טיול בפארק. באופן דומה תוכלו להכניס כמה פעולות קטנות אחרות בשגרה, לרבות סידור החדר, ניקוי האבק וטיפול בכביסה, כך שהם יהפכו לחלק בלתי נפרד מהיום שלכם.

 

מנקה מקצועי

דרך נוספת תעלה לכם קצת יותר, אבל תחסוך לכם זמן לא מבוטל, והיא כוללת מנקה מקצועי. האדם המיומן שיגיע אליכם הביתה יסיר דאגה מלבכם, ובזמן שאתם ממשיכים לעבוד, ללמוד, לקרוא או לדבר עם החברים בטלפון, הבית יהיה בידיים מקצועיות. זה יחסוך לכם זמן ואנרגיות, וגם לא מעט חיכוכים מוכרים שבבסיסם השאלה מי אחראי לנקות מה, ומתי בדיוק זה יקרה.