כך תשמרו על ניקיון השטיח

גם מי שמקפיד לנקות את הבית לעיתים תכופות יודע שיש כמה פריטים שזקוקים לתשומת רבה יותר, כמו הספות והשטיחים. ניקוי ספות אנחנו לרוב מבצעים באופן מקצועי, בעיקר משום שאנחנו מבינים שכלי הניקוי שברשותנו לא תמיד משיגים את המטרה. גם את השטיחים אפשר (ורצוי) לשלוח לניקוי מקצועי מפעם לפעם. אם אין לכם זמן או שאתם מעדיפים לעשות את זה לבד, אתם בהחלט יכולים.

 

לפני הכל: טיפול מונע

כדי לצמצם נזקים מראש, וכדי לשמור על השטיח שלכם מכל משמר, נסו לסגל כמה הרגלים קטנים וחשובים. חלצו את הנעליים כשאתם מגיעים הביתה, וגם אם רכשתם כפכפים יפות שאתם אוהבים לנעול במהלך היום, בבית מומלץ לוותר. הסיבה העיקרית היא שבמהלך הביקור שלכם בחוץ, בדרך למכולת או לפארק, סוליות הנעליים צוברות אבק, לכלוך, בוץ והפתעות רבות אחרות. כדי להימנע מבלגן בכניסה לבית תוכלו להציב ארונית קטנה המיועדת לנעליים, וכך תתרגלו להוריד את הנעליים ולחסוך מהשטיח שלכם את הלכלוך שיצטבר.

 

טיפול באבק

גם הטיפול המונע והזהירות הרבה לא יצליחו לעצור את האבק ולמנוע ממנו להגיע. מסיבה זו מומלץ, בוודאי אם בחרתם שטיח צמר יפהפה שאתם רוצים לשמר לאורך זמן, להקפיד על כמה פעולות בסיסיות ופשוטות. שאיבה תכופה של השטיח מדי שבוע או שבועיים היא חיונית, והיא תעזור לכם לשלוט בכמויות האבק ולמנוע מהלכלוך להצטבר. אם אתם מגדלים כלב או חתול, סביר להניח שתצטרכו לשאוב את הבית לעיתים תכופות עוד יותר, שכן חיות הבית הללו נוטות להשאיר שערות בכל פינה, ואם לא תטפלו בהן בראשית הדרך, תמצאו את עצמכם עם כדורי פרווה לא אטרקטיביים על השטיח החדש.

 

ניקוי מקצועי – מתי כדאי?

אם אתם מקפידים על ניקיון יסודי, שאיבה תכופה וניעור של השטיח מפעם לפעם, תוכלו לשמור עליו מכל משמר. עם זאת, בבתים שבהם התנועה רבה, הכלב אוהב לרבוץ על השטיח והילדים מכניסים לא מעט בוץ למרות הקריאות שלכם להשיל נעליים בכניסה, השטיח עשוי להתמודד עם אתגרים גדולים מאוד. זה בדיוק הזמן להשקיע קצת יותר, להזמין טיפול מקצועי ולתת לשטיח הזדמנות להשתקם ולהתחדש. אתם ממש לא חייבים לעשות את זה כל שבוע או כל חודש, אבל אם תקבלו החלטה להיעזר בחברה מקצועית לקראת חג הפסח או בתחילת השנה החדשה, השטיח פשוט יחזור להיראות נקי וחדש, כמו בפעם הראשונה.