לנקות את הבית ולהישאר בחיים

בואו נודה באמת. אנחנו מאוד אוהבים בית נקי ומסודר. אנחנו לרוב לא אוהבים לנקות ולסדר אותו. יש לא מעט אנשים שדווקא מוצאים במלאכה הזו תרפיה, ואחרים אולי משכנעים את עצמם שמדובר בפעילות גופנית ששורפת כמה קלוריות. בפועל, זו משימה מייגעת ומתישה שלרובנו אין זמן, סבלנות או כוח להתמודד איתה. אז איך בכל זאת תשרדו את האתגר ותגיעו לתוצאה המיוחלת?

 

פרויקט לכל המשפחה

דרך אחת היא להחליט שמדובר בפרויקט משפחתי שבו לכל אחד יש תפקיד קבוע, כך שכולם מעורבים באופן פעיל בדיוק על פי היכולת שלהם. תופתעו, אבל כשהמשפחה כולה מתגייסת במועד קבוע, וכל אחד מנהל את התחום שלו ביד רמה, מתגלה שיתוף פעולה שאין כדוגמתו וגם תחושה גדולה יותר של סיפוק וגאוות יחידה. זו גם דרך טובה להימנע מהוויכוח האלמותי שתחילתו במשפט "אני עושה הכל בבית הזה". אז נכון, הבית שלכם אולי לא ייראה כמו אולם אירועים גרנדיוזי ונוצץ כמו הקיו או חצר המלכה, אבל זה לא אומר שלא תוכלו ליהנות ממקום שאתם פשוט אוהבים להיות בו. יחד. כמשפחה.

 

היעזרו בבעל מקצוע

אם התקציב מאפשר לכם, הזמינו עוזר שיגיע לטפל בניקיון הבית. אנשים רבים נוטים לחשוב שמדובר בהוצאה מיותרת או גבוהה, אבל אם תחשבו על זה – מדובר בחיסכון אדיר בזמן, וזמן שווה כסף. במילים אחרות, אם אתם מוצאים את עצמכם עסוקים בניקיון הבית במשך 5 שעות מדי שבוע, חשבו על מה שתוכלו לעשות בזמן שהתפנה. בעלי ובעלות עסקים יוכלו להמשיך לנהל את העסק, הורים יוכלו לבלות עוד קצת עם הילדים ולזוגות יהיה הרבה יותר נעים לשהות בבית נקי ומסודר במקום להתווכח על חלוקת המטלות. אם אתם עומדים כעת לפני חתונה המתקרבת ובאה יהיה לכם גם יותר זמן לבחור אולם אירועים, לתכנן שמלת כלה אצל לימור רוזן, רינה בהיר או ענבל רביב וגם לעצב את ההזמנה. ניצול יעיל של הזמן.

 

אל תעשו הכל בבת אחת

יכול להיות שהבעיה היא לא בעצם מלאכת הניקיון – אלא במשך הזמן שהפעולה הזו דורשת. אם כן, נסו לחלק את הפרויקט הגדול למשימות קטנות. כעת חלקו לעצמכם את המשימות על פני השבוע או החודש, שכן לא כל משימה חייבת להתבצע ברמה השבועית. את המקרר אפשר לנקות פעם בחודש, את הספה פעם בשבועיים ואת השטיח פעם בשבוע. חלוקה למשימות קטנות שמתפזרות על פני זמן ממושך יותר בהחלט יכולה לעזור, או לפחות לגרום לכם להרגיש שאתם עובדים קצת פחות קשה.